WEGA Vega Baja 1350 kHz (Portoriko)

   Kmitočet 1350 kHz je po stránce DXingu bohatý na stanice z Ameriky i Asie. Je to sice i evropský kmitočet, ale přes noc na něm není žádný zdejší vysílač. Až v 8 hodin ráno tam začíná vysílat Maďarsko pro národnostní menšiny. Vzdálené – DX stanice – tam nejsou slyšet všechny najednou, ale oblasti se mění, tak jak se každý den trochu mění obraz celých středních vln. O to je poslech zajímavější.

Náboženská stanice WEGA z Portorika určitě není na kmitočtu stálicí. Bývá slyšet vzácně. Vysílač má na severu ostrova v lokalitě Vega Baja, výkon je 2,5 kW. Dnešní ranní signál nebyl moc dobrý, takže poslech byl náročný. Přesto se mi podařilo vyluštit ID, jako první jsem slyšel slovo „Puerto Rico“, to bylo dobré vodítko, pak už do sebe další podrobnosti dobře zapadaly. Kvůli špatné srozumitelnosti ID jsem ještě udělal nahrávku z internetového streamu, kde je všechno mnohem jasnější. Nejprve tedy původní nahrávka z rádia:

Nahrávka je z 11.4.2019 v 0500 UTC. V sekundě :33 slyšíme kousek ID: „13-50 AM, Vega Baja, Puerto Rico“.

Na internetovém streamu je ID slyšet jasněji. Začíná opět hlasem kohouta, protože se jedná o zvukový záznam ID, který se přehrává v celou hodinu, možná i vícekrát během hodiny:

Na obrázcích je Portoriko na mapě, lokalita Vega Baja na severu ostrova a logo „Candelita7.com“, což je název této stanice na internetu. Na středních vlnách používá ID „13-50 AM Vega Baja, Puerto Rico“.

  

Autor: karelhonzik

QTH: Amberg, Germany (close to border Germany-Czechia) Receiver: Perseus SDR Antennas: various beverages and loops
Příspěvek byl publikován v rubrice Uncategorized. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

6 reakcí na WEGA Vega Baja 1350 kHz (Portoriko)

  1. Pingback: senang poker

  2. Pingback: elang qq

  3. Pingback: warnetqq

  4. Pingback: แทงบอลออนไลน์

  5. Pingback: 2015louisvuittonoutlet

  6. Pingback: Sue

Komentáře nejsou povoleny.