WLCM Holt MI, 1390 kHz (USA)

    Neznámou stanici s náboženským programem jsem sledoval už nějaký čas. Na 1390 kHz dříve vysílala jiná náboženská stanice – WEGP ze státu Maine -, ale ta je po loňském požáru stále mimo provoz. Tahle mě nechávala dlouho čekat. Až dnes ráno se vytvořily zajímavé příjmové podmínky. Americké stanice sice kolem 8:30 našeho času skoro zmizely, ale za hodinu se zase začaly vracet (!), naštěstí jsem neodešel od přijímače a tak jsem mohl ještě v 10:00 našeho času slyšet na 1390 kHz během jedné minuty čtyři identifikace této stanice! To byla asi odměna za dlouhé čekání.

Stanice WLCM má skromný web, moc se toho o ní nedozvíme. Vysílá pro město Lansing ve státě Michigan. Její zvláštností jsou dva vysílače v různých lokalitách: denní provoz zajišťuje vysílač v Charlotte (5 kW), noční vysílání je odbavováno z vysílače Holt (4,5 kW) na jižním okraji města.

Na nahrávce slyšíme 4 identifikace, např. „Victory 13-90 AM – WLCM“. Je tam hodně šumu, protože v té době už jsou signály slabé a je třeba hodně je zesílit. Naštěstí byl kmitočet čistý a bez rušení.

Nahrávka je z 9.1.2020 v 0900 UTC.

A mám tady ještě jednu nahrávku, také s pěknou identifikací. Tu jsem udělal o 15 dní později, 24.1.2020 v 0805 UTC. Je na ní předpověď počasí po zprávách. V té chvíli bylo v Michiganu 3:05 v noci. Slyšíme ID: „Victory 13-90…“ a před začátkem dalšího pořadu i „AM 13-90 WLCM“. Vysílání této náboženské stanice pokračuje pořadem „Rodinná práva dnes“ o odloučení a rozvodech.

Na obrázcích je vysílač na mapě USA a letecký pohled na město Lansing, Michigan.

Autor: karelhonzik

QTH: Amberg, Germany (close to border Germany-Czechia) Receiver: Perseus SDR Antennas: various beverages and loops
Příspěvek byl publikován v rubrice Uncategorized. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

6 reakcí na WLCM Holt MI, 1390 kHz (USA)

  1. Pingback: tadalafil without a doctor's prescription

  2. Pingback: buy viagra online usa

  3. Pingback: ventolin hfa inhaler for sale

  4. Pingback: ciprofloxacin 500mg

  5. Pingback: naltrexone tablet prescription

  6. Pingback: tylenol 500 mg

Komentáře nejsou povoleny.