BBC Radio Lincolnshire 1368 kHz (Anglie)

   Slavnostní „stovka“ naznačuje, že došlo k nějaké události. Ano, tento příspěvek má na mém blogu pořadové číslo 100. Je to do jisté míry symbolické. Sto nahrávek pěkných stanic za tři měsíce naznačuje, že na středních vlnách není ani zdaleka mrtvo, na druhé straně ale stanice odcházejí, čehož příkladem je dnešní lokální stanice BBC Radio Lincolnshire, která má na svém kmitočtu v posledních dnech smyčku. Ta oznamuje, že na 1368 kHz už Radio Lincolnshire nevysílá a posluchači ho mohou najít na FM, DAB, kabelové TV nebo na internetu. Vysílač by měl být vypnut 15.1. Na nahrávce slyšíme v pozadí další britskou stanici Manx Radio z ostrova Isle of Man.

Radio Lincolnshire už zkoušelo pozornost svých posluchačů koncem roku 2012, kdy na několik týdnů vysílač vypnulo. Čekalo se, jestli se někdo ozve, jestli vlastně někdo tento kmitočet poslouchá. Ozvalo se dost překvapených posluchačů a tak byl vysílač zapnut na dalších 5 let.

Nahrávka je z 11.1.2018 v 0753 UTC. Na obrázcích je budova BBC Radio Lincolnshire ve městě Lincoln a mapka umístění vysílače. A to je nejspíš poslední zmínka o tomto rádiu na mém blogu.

     

Autor: karelhonzik

QTH: Amberg, Germany (close to border Germany-Czechia) Receiver: Perseus SDR Antennas: various beverages and loops
Příspěvek byl publikován v rubrice Uncategorized. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.