Radio San Antonio 4940 kHz (Peru)

   Velké noční překvapení v podobě náboženské stanice Radio San Antonio z Peru na 4940 kHz v pásmu 60 metrů! Tento KV vysílač je dlouhodobě označován jako neaktivní. V minulých dnech byl kmitočet prázdný, myslel jsem si, že tak jako řada jiných vysílačů z Peru i tenhle už byl nadobro vypnut. A najednou slyším na kmitočtu slabý signál, klidné náboženské písně, ženský hlas mluvil španělsky, pak zaznělo ohlášení stanice a vypnutí vysílače bez dalších ceremonií, 5 minut po 1 hodině našeho času.

Radio San Antonio je typická lokální stanice, která výkonem 1 kW pokrývá jen svoji oblast. Je prakticky nemožné zjistit o ní víc podrobností. Nemá web ani stream, snad neexistuje ani fotka její budovy nebo studia. Současná adresa „Villa Atalaya“ také nic neříká, i regionální označení Ucayali mlčí… Všechno vypovídá o naprosté izolaci této stanice a o to je její zachycení vzácnější.

Na nahrávce, která vyžaduje v každém případě sluchátka, slyšíme konec jedné z písní, krátké hlášení ženským hlasem a závěrečné ohlášení mužským hlasem s identifikací „Radio San Antonio…“ v sek. :48.

Nahrávka je ze 14.5.2019 ve 2305 UTC. Na obrázcích dole je nedokonalá kopie QSL lístku z minulosti a dále lidé a krajina v oblasti Atalaya.

      

Autor: karelhonzik

QTH: Amberg, Germany (close to border Germany-Czechia) Receiver: Perseus SDR Antennas: various beverages and loops
Příspěvek byl publikován v rubrice Uncategorized. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.